Hollywood írta...: Franciaország - Svájc 3-3 t.u. (4-5)

A mai nap első mérkőzése magasra tette a lécet, amit a gólok számában nem sikerült megugrani, de izgalmak terén igen. Jól járt mindenki, aki fent maradt a végéig, Svájc kiejtette a világbajnokot!

Csoda mozdulatsorral hangolt a találkozóra Xherdan Shaqiri, akitől a mérkőzésen is hasonlóan varázslatos labdaérintéseket vártak a svájci hívek. A Liverpool középpályása volt Svájc motorja a csoportkörben.

Vagy valami nagyon bizarr dolgot vélt felfedezni Antoine Griezmann a bemelegítés során, vagy esetleg előre látta, hogy Svájc megszerzi a vezetést a mérkőzésen. Minden bizonnyal Haris Seferovic fejesgóljánál is így forogtak a francia csatár szemei.

Ezt az első félidőt biztos el akarta felejteni a világbajnoki címvédő Franciaország, hiszen egyszer sem tudta eltalálni ellenfele kapuját.

Clement Lenglet sem lehetett elégedett ezzel a játékrésszel, először kapott lehetőséget az Eb-n, de csapata róla kapta a gólt, majd pedig a szünetben le is cserélte Didier Deschamps.

Csak a csodában bízhattak a francia szurkolók, amikor az 55. percben büntetőhöz jutott Svájc. Egy második gól akár el is dönthette volna a továbbjutás sorsát, de Hugo Lloris kifogta Ricardo Rodriguez tizenegyesét.

Neked nem sikerült, nekem igen

– gondolta Karim Benzema, aki négy perccel Rodriguez hibája után már két gólosnak mondhatta magát.

A 33 éves csatár egymaga fordította meg a találkozó állását, így máris Franciaország állt továbbjutásra.

Üzenem a mai nap forgatókönyvíróinak, hogy remek munkát végeztek!

A 75. percben a dráma és a fordulat után a szépség is terítékre került. Paul Pogba 20-25 méterről ragasztott egy „Pogbasztikus" bombát a felső sarokba.

Persze, itt még nem volt vége, és ahogy azt ma már egyszer megtapasztalhattuk, a 3-1-es előnyt hamar le lehet adni.

Előbb Seferovic szépített, majd a 90. percben a csereként beállt Mario Gavranovic mentette hosszabbításra a találkozót Svájc számára.

Sophie Marceau sem nézett akkorát a Házibuli című filmben, mint mindenki, amikor a tizenegyespárbaj utolsó rúgójaként az a Kylian Mbappé hagyta cserben Franciaországot, akiről azt gondolták, hogy a hátán fogja cipelni válogatottját.

Hatalmas meglepetés, a világbajnok kiesett.

Franciaország – Svájc 3-3 – tizenegyesek után 4-5 (Benzema 57' 59' Pogba 75'; Seferovic 15' 81' Gavranovic 90')