Világcsúccsal szerzett arany és egy bronz a keddi termés - 7. nap

Ekler Luca fantasztikus versenyzéssel, 653 centiméteres világcsúccsal nyerte a távolugrást Tokióban, míg Dávid Krisztina sportlövészetben szerzett bronzérmet! Cikksorozatunkban napról - napra összefoglaljuk a paralimpia legfőbb történéseit.

Para-asztalitenisz

A Csonka András-Zborai Gyula páros 2:0-ás vereséget szenvedett a britektől és kiesett a negyeddöntőben.

Forrás: Magyar Paralimpiai Csapat

Paraatlétika

Ekler Luca távolugrásban - kétszer is világrekordot javítva (5.63m) - lett paralimpiai bajnok!

Luca ezzel a Magyar Paralimpiai Csapat negyedik aranyérmét szerezte Tokióban!

Szőllősi István súlylökésben idei legjobbjával, 13.59 méterrel lett nyolcadik.

Parakerékpár

Ocelka Róbert és pilótája, Nagy Gergely az országúti időfutamon 1:00:54.97-es időeredménnyel a 8. legjobb időt hozták.

Ugyanezen a versenyen, de más kategóriában Wermeser Zsombor 46:23.06-tal a hetedik helyen zárt.

Parasportlövészet

A világkupagyőztes Dávid Krisztina a 10 méteres légpisztoly döntőjében 210,5-tel végezve bronzérmes lett.

Gurisatti Gyula a 542 körrel a 24. helyen végzett.

Paraúszás

Konkoly Zsófia a 100 méteres gyorsúszás előfutamában 1:04.86-os időeredményt ért el, amellyel a kilencedik helyen végzett.

Forrás és képek: Magyar Paralimpiai Csapat